Meme Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?


"Meme Büyütme" uygulaması en sık uygulanan şekli ile memeye implant (silikon) yerleştirilerek memenin şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Meme büyütme en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kliniğimizin en önemli uzmanlık alanlarında biri olmakla beraber hastalarımızın operasyon sonrası hissettikleri mutluluğu paylaşmak bizim en büyük sevincimizi oluşturmaktadır.

Meme Büyütme estetik ameliyatı bizim bir başta gelen uzmanlık alanımızdır. En yeni tekniklerle, en hızlı iyileşme süresini ve tecrübemizi sizlerle paylaşıyoruz. Tüm işlemler, alanında en çok kabul görmüş tekniklerle ve profesyonellikle Op.Dr. Özgür HÜRKAL tarafından kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Ankara meme büyütme konusunda dilediğiniz zaman (0533) 309 14 78 numaralı telefondan randevu alarak size özel bir muayene talep edebilirsiniz. Daha önce benzer ameliyatlarla ile ilgili videolara meme estetiği adresinden erişebilirsiz.

Silikon Meme İmplantları ya da Serum Fizyolojik: Hangisi Daha İyi?


Meme implantlarına yönelik yapılan araştırmalarda, yüksek yoğunluğa sahip silikon jel implantların modern meme ameliyatlarında en yüksek standartı oluşturduğunu göstermektedir. Diğer taraftan fizyolojik serumlarla doldurularak implantlar ise, silikon taktırmak isteyen kadınların küçük bir yüzdesine hitap etmektedir.

meme-buyutme-ankara

Doğal görünüm için silikon implantlar: Çeşitli büyüklük ve şekillere sahip oan silikon meme implantlar daha yumuşak ve doğal hissettirmektedir. Diğer taraftan fizyolojik serum meme implantları ise doğal olmayan bir görünüme sahip yüksek profilli protezler olup, deri altında daha kolay kırışabilen sert bir yapısı olduğundan daha az doğal diyebiliriz.

Daha doğal bir his için meme implantlar : En önemli konulardan biri olan olan doğal hisssetmek konusunda yine silikon implantlar, serum implantara göre daha öndedir. Gerçeye daha takın bir his oluşturmakta olup silikon meme implatlarının en büyük avantajı da budur. Silikonun daha elastik yapısı ve doğal hareket kabiliyeti bunu sağlar. En güzeli yöntemlerden biri de daha önce implant taktırmış olan hastaların fikirleri dinlemek olabilir. Bu konuda dataylı bilgi için sizleri kiliniğimizde misafir etmek ve hekimimizin görüşleriyle birlikte örnek implant modellerini sizlere göstermek isteriz.

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır? Ankara Meme Büyütme


Göğüs (Meme) Büyütme, 1-2 saat süren bir operasyon olup, tam teşekküllü hastane ortamında olmalıdır. Hasta açısından genelde çok rahat geçen bir operasyon olup, protez göğüs kası arkasında ise geçici bir süre kol hareketleri kısıtlılık olabilir. Operasyon sonrası özel sütyen kullanımı gerekir. Dikişler vucüt içinde kendiliğinden eridiği için alınmasına gerek yoktur. 3-4 gün içinde hasta normal hayatına devam edebilir.

Operasyon Sonrası Masaj Yapmak


Meme başında his azalması, hafif morarma ve geçici şişlikler olabilmektedir. Ödem oluşumunu azaltmak için geçici olarak bandaj ve destekleyici sütyenler kullanılabilir. Aynı zamanda bölgeye masaj yaparak silikon ile meme doğal görünümü yakalaması ve o bölgenin toparlanması açısından olumlu katkıda bulunur. Ameliyat sonrasında 2 hafta kadar göğüs bölgesinin sert darbelerden ve zorlamalardan korunması gerekmektedir. Diğer tedavilerimize ulaşmak için tıklayınız.

Meme Büyütme Kimlere Yapılmaz?


  • Gebelik süreci devam eden veya emzirme sürecinde olan bayanlar meme büyütme için uygun değildir. Ancak emzirme süreci bittikten 6-7 ay sonra göğüs büyütme uygulaması yapılabilir.
  • Göğüs dokusu gelişimini 18 yaşına kadar sürdürdüğünden bu yaş öncesinde bu operasyon tercih edilmemekle birlikte doktor ile birlikte yapılan kontrollerde buna karar verilebilir.
  • Şeker, tansiyon gibi kalıcı hastalığı olanlar ile bazı maddelere alerjisi olan kişiler doktor ile yapılacak görüşme sonrasında meme büyütme operasyonuna karar verilebilir.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası yara izi kalır mı? Ankara Göğüs Büyütme


Meme büyütme ameliyatlarında kesik izi bırakmadan gerçekleştirmek mümkün olamamaktadır. Ne kadar gizlenmeye çalışılsada yine de bulunurlar. Bunlar başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir. Protez hastanın meme yapısına göre meme dokusu arkasına yada göğüs kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir. Her uygulamanın da avantaj ve dezavantajları vardır, bu ayrıntı da ameliyattan önce değerlendirilmelidir. Bütün meme büyütme ameliyatları farklı olduğu için kişinin anatomisine ve isteklerine göre özel tasarım yapılmalıdır. Sizde nasıl gözükeceğini öğrenmenin en iyi yolu doktorunuza özel olarak danışmak olacaktır.

Meme implantları farklı şekillerdeki kesiklerle yerleştirilebilir.

meme büyütme göğüs büyütme ankara
  • Meme altı kıvrımı (Submammarian) kesisi
  • Meme baş alt kısmı (Sirkumareolar) kesisi
  • Koltukaltı (alsiller) kesisi
  • Göbek deliği kesisi

Göğüs altına atılan kesik memenin doğal kıvrımla uyumlu olmakta ve genişleme ya da kayma söz konusu olmamaktadır. Memede bulunan tüm yapılar (sinirler, süt yolu, damarlar vb.) değişmeden kalır. Memenin emzirme gibi işlevlerine zarar vermez. İz sadece çıplak olduğunuzda ve aşağıdan bakıldığında görülebilir. Bu metodta, implant yerleştirildikten sonra tekrar operasyon gerektiren bir durum (implantın değiştirilmesi veya alınması vs.) ortaya çıksa bile meme altı kıvrımına açılan kesik (IMF) gelecekte tekrar kullanılabilir. Diğer kesikler bir kez iyileştiği zaman tekrar açılamazlar.

Operasyon sonrası - Ankara Göğüs Büyütme


Meme başında his azalması, hafif morarma ve geçici şişlikler olabilmektedir. Ödem oluşumunu azaltmak için geçici olarak bandaj ve destekleyici sütyenler kullanılabilir. Aynı zamanda bölgeye masaj yaparak silikon ile meme doğal görünümü yakalaması ve o bölgenin toparlanması açısından olumlu katkıda bulunur. Ameliyat sonrasında 2 hafta kadar göğüs bölgesinin sert darbelerden ve zorlamalardan korunması gerekmektedir.

Meme Büyütmede En İyi Yöntem Hangisidir?


Meme büyütme operasyonlarında oldukça büyük oranda meme altı kıvrım kesisi yöntemi kullnılmaktadır. Bu yöntem diğer yöntemlere göre daha az risk taşıması ve avantajları açısından öne çıkmaktadır. Bizler de bu yöntemi tavsiye etmekteyiz. Kapsüler büzülmenin en düşük riskini taşımasından dolayı, hastalarımızın büyük bir kısmına bu yöntemi tavsiye etmekteyiz. Meme başı çevresi kesisi kozmetik açıdan iyi olsa da, kapsüler büzülme riski bulunmaktadır. Koltuk altı kesisi de fakat bazı durumlarda makul büyüklükteki silikon implantlar bir koltuk altı kesiden kolayca yerleştirilemez. Göbek deliği yoluyla kesinde ise nadiren tatminkar bir sonuç alınır ve bu metodla ortaya çıkan problemleri gidermek için revizyonel operasyonlara da sebep olabilmektedir.

Ankara Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları?


"Meme/göğüs büyütme fiyatları ne kadardır? Göğüs büyütme fiyatları 2019? Göğüs büyütme pahalı mı? Ankara'da meme büyütme fiyatı pahalı mı?" gibi sorular arama motorlarında sıkça aratılan başlıklardır. Önceden oldukça maliyetli olan bu operasyonlar gelişen teknoloji sayesinde ucuz üretim maaliyetleri sebebiyle günümüzde eskiye göre çok daha karşılanabilir hale gelmiştir. Rekabetin artması fiyatları etkilemesiyle alt gelir grubunun dahi bu tür operasyonlara yönelmesinin sağlamaktadır. Meme büyütme operasyonlarının sabit bir fiyatı bulunmamakta ve kişinin hitiyacına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle hekimimizle yüz yüze görüşerek net ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer estetik tedavilerimizden liposuction, meme küçültme ve meme dikleştirme konularına da göz atmanızı tavsiye ederim.

İyi görünün, iyi hissedin!

Op.Dr. Özgür HÜRKAL - Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı