Op.Dr. Özgür HÜRKAL Kimdir?

1984 Afyonkarahisar doğumlu olan Özgür HÜRKAL, 2002 yılında Süleyman Demirel Fen Lisesinden mezun olmuştur. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayan Hürkal, altı yıllık eğitim öğretim programını başarı ile tamamlayarak 2009 yılında mezun olmuştur. Özgür HÜRKAL, 2011 yılında Gazi Üniversitesi’nde Uzmanlık Eğitimine başlamış ve 2017 yılında da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında “Uzman” ünvanını kazanmıştır.

2018-2020 yılları arasında Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (GATA) çalışan Dr. HÜRKAL, burada ve Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; "kanser sonrası meme onarımı" alanında 100'ün üzerinde başarılı ameliyat gerçekleştirmiştir.

Birçok klinik ve deneysel dalda ödülleri olan ve uluslararası saygın dergilerde makaleleri yayınlanan Op.Dr. Özgür HÜRKAL, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olup, halen Ankara'da Lokman Hekim Hastanesi’nde plastik, estetik ve rekonstrüktif ameliyatlarına devam etmektedir. Ameliyatlarla ile ilgili videolara meme estetiği ve meme küçültme linklerinden erişebilirsiz.


BİZİ TAKİP EDİN

Uzmanlık Alanları

Op.Dr. Özgür HÜRKAL'ın Uzman Olduğu Estetik Alanları

Meme / Göğüs Büyütme

Göğüsler arasında hacimsel farkın tedavisinde ve hamilelik sonrası meme hacmi azalması probleminde en çok tercih edilen tedavilerden biridir.

Mikrocerrahi

Kapatılması zor olan yaralar, mikrocerrahi yöntem kullanılarak damarlarıyla beraber çeşitli uzak dokuları taşımak suretiyle kapatılabilmektedir.

Yağ Aldırma (Liposuction)

Bu uygulama özellikle kalça, basen, karın ,bel ve diz gibi inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği tedavisinde kişi hem daha sağlıklı bir şekilde soluk alıp verebilmekte hem de istediği görünümdeki bir buruna sahip olabilmketedir.

Kanser Sonrası Meme Onarımı

Meme kanseri sonrası meme onarımları hastaların yaşam kalitelerini yükseltmekte, ruhen ve bedenen daha iyi bir hale gelmelerini sağlamaktadır.

Karın Germe (Abdominoplasti)

Orta ve alt karında bulunan gevşemiş derinin ve yağın alınması ile karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir cerrahi girişimdir.

Belgeler

Op.Dr. Özgür HÜRKAL, 2017 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını tamamlamayı müteakip birçok dalda çeşitli ödüller almıştır.

 • 13'üncü Avrupa Mikrocerrahi Kongresi (EFSM) 21-24 Nisan, Antalya/TÜRKİYE (Uluslararası)
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/TÜRKİYE
 • 5'inci Rinoplasti Kursu 10-12 Mayıs 2012, Ankara/TÜRKİYE
 • 8'inci Prof. Dr. Rıdvan Ege El Cerrahisi Kursu 27-28 Eylül 2013, Ankara/TÜRKİYE
 • 21'inci Mikrocerrahi Kursu 16-20 Eylül 2014 Hacettepe Üniversitesi, Ankara/TÜRKİYE
 • 36'ncı Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 29 Ekim-1 Kasım 2014, İstanbul/TÜRKİYE
 • 37'nci Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 04 Kasım -07 Kasım 2015, Ankara/TÜRKİYE
 • 9'uncu Plastik Cerrahi Asistan Okulu 15-19 Nisan 2016, Antalya/TÜRKİYE
 • 2'nci Yüz Estetiği Kursu, 5-7 Mayıs 2016, Hacettepe Üniversitesi, Ankara/TÜRKİYE
 • 38'inci Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 27-31 Ekim 2016, Antalya/TÜRKİYE
 • 39'uncu Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 11-14 Ekim 2017, Antalya/TÜRKİYE
 • 13'üncü Avrupa MikrocerrahiKongresi (EFSM) 21-24 Nisan, Antalya/TÜRKİYE (sözlü sunum) Düşük gerilimli yapılarda kusur tabanlı algoritma. Hurkal O. *, Tuncer S., Şibar S., Manav S. (Uluslararası)
 • 13'üncü Avrupa Mikrocerrahi Kongresi (EFSM) 21-24 Nisan, Antalya/TÜRKİYE ; (sözlü sunum) DIEP fleplerinin MR Anjiyografik perforatör topografisi: 130 olgunun retrospektif incelemesi Manav S., Tuncer S., Ayhan S., Hurkal O. (Uluslararası)
 • 13'üncü Avrupa Mikrocerrahi Kongresi (EFSM) 21-24 Nisan, Antalya/TÜRKİYE; (poster sunumu) "Arter ile Kulak Yapımı" Sibar S., Hurkal O., Polat O., Manav S. (Uluslararası)
 • 48'inci Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneği Kongresi, 29 Mayıs-1 Haziran 2013, İstanbul, TÜRKİYE (Sözlü sunum: PÇ-121 Ülkemizde yapılan işlemlerden sonra toplumun yüz nakline bakış açısındaki değişiklikler. Güney K, SEZGIN B, Barut I, Hurkal O, Findicioğlu K, Özmen S) (Uluslararası)
 • 38'inci Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi 27-31 Ekim 2016, Antalya/TÜRKİYE (sözlü sunum) Alt ekstremite rekonstrüksiyonunda flep seçimi Hurkal O., Tekin A., Tuncer S., Sibar S.
 • 37'nci Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi 4-7 Kasım 2015, Ankara/TÜRKİYE (sözlü sunum) Teimour evresi 2B-3 olgularında liposuction destekli brakiyoplasti Hurkal O., Sibar Ş., Tuncer S., Erdal A., Sadioğlu A.
 • 37'nci Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi 4-7 Kasım 2015, Ankara/TÜRKİYE (sözlü sunum) Tanı ve rekonstrüktif meme cerrahisi sonrası nadir ve korkutucu bir komplikasyon: piyoderma gangrenozum Polat O., Hurkal O., Sibar S., Tuncer S., Ayhan S.
 • 36'ncı Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 29 Ekim-1 Kasım 2014, İstanbul/TÜRKİYE (sözlü sunum) Maksillofasiyal kırık deneyimi: 265 olgu, 447 kırık Tatar S., Hurkal O., Erdal A., Fındıkcioğlu K.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) Kasık flebinin el ve önkol doku kusurlarına uygulanması Polat O., Özel B., Hurkal O., Tatar S., Tuncer S.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) Böbrek nakli sırasında karşılaşılan polar renal arterin önemi: Vaka Raporu: Özel B., Hurkal O., Tuncer S., Fındıkcioğlu K.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) Yenidoğanlarda alloplastik malzeme veya rotasyon flepleri ile omfalosel defektlerin onarımı Sibar S., Sezgin B., Hurkal O., Tatar S., Tuncer S.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) İntra lezyonel Triamsinolon Asetonid enjeksiyonu ile aşılamadan sonra tedavi subkütan granülom oluşumu Bulam H., Hürkal O., Polat O., Fındıkcioğlu K., Özmen S.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (sözlü sunum) Ülkemizde yapılan işlemlerden sonra toplumun yüz transplantasyonuna bakış açısı değişiklikleri. Güney K., SEZGIN B., Barut I., Hurkal O., Findicioğlu K., Özmen S.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (sözlü sunum) Plastik cerrahın tercih edilen görünümü. Hurkal O., Bulam H., Tatar S., SEZGIN B., Fındıkçıoğlu K.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) Epidermolizis Bullosa hastalarında yapışkan olmayan pansuman teknikleri. SEZGIN B., Barut I., Hurkal O., Sarybaeva A., Tuncer S., Latifoğlu O.
 • 34'üncü Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresi, 31 Ekim-4 Kasım 2012, Antalya/Türkiye (poster sunumu) Plastik cerrahi hastalarında kolistin uygulamasına bağlı böbrek toksisitesi. Hurkal O., Bulam H., SEZGIN B., Polat O., Özmen S.

Uzmanlık Tezi Araştırması: Gazi Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi: Hyaluronik asit enjeksiyonundan sonra arteriyel oklüzyonun hyaluronidaz ve streptokinaz ile tedavisi.

Mikrocerrahi Eğitimi : 21'inci Temel Mikrocerrahi Eğitimi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara/TÜRKİYE

2'cilik Ödülü :39'uncu Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar Derneği Kongresinde deneysel araştırmalarda ikincilik ödülü.

Yayınlanmış Eser : Bireyselleştirilmiş diyet programlarının, ortognatik cerrahi hastalarının postoperatif vücut kompozisyonu ve beslenme durumlarına etkisi. Gazi Med J. 2014; 25: 103-106. Bulam H., Fındıkcioğlu K., Özmen S., Sanlier N., SEZGİN B., Hurkal O., Gülşen A.

Yoga : Hatha ve Vinyasa yogada yoga eğitmeni (200 saat Uluslararası Yoga Alliance sertifikalı Yoga Öğretmeni)

İyi görünün, iyi hissedin!

Op.Dr. Özgür HÜRKAL - Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı